Zahraničné obchodné komory diskutujú o volebných programoch politických strán

(Bratislava, 14. februára 2012) Členovia trinástich zahraničných obchodných komôr na Slovensku a Podnikateľskej aliancie Slovenska dnes diskutovali s predstaviteľmi politických strán o najpálčivejších aspektoch volebných programov pre podnikateľskú komunitu. Nadväzujúc na úspešnú tradíciu predvolebných sérií podujatí, ktoré zahraničné obchodné komory organizovali v minulosti, sa zahraničné obchodné komory pôsobiace na Slovensku zapájajú do konštruktívneho celospoločenského dialógu, s cieľom prispieť k zlepšovaniu investičného a podnikateľského prostredia.

Predsedovia a podpredsedovia piatich strán: Ján Figeľ (KDH), Peter Kažimír (SMER-SD), Ivan Mikloš (SDKÚ-DS), Richard Sulík (SaS) a Ivan Švejna (Most-Híd) prezentovali svoje vízie a programy v oblastiach zamestnanosti a pracovnej legislatívy, vzdelania, vymožiteľnosti práva, ale aj finančnej politiky, hospodárskeho rozvoja a postavenia Slovenska v Európskej únii a eurozóne. Medzi iným odpovedali aj na otázky ako lepšie prepojiť vzdelanie s trhom práce, ako zlepšiť konkurencieschopnosť Slovenska a či sa po voľbách budú zvyšovať dane...

Predvolebná diskusia s predstaviteľmi politických strán je organizovaná Americkou obchodnou komorou na Slovensku (AmCham) v spolupráci s: Britskou obchodnou komorou v SR, Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou, Hispánsko-slovenskou obchodnou komorou, Holandskou obchodnou komorou v SR, Írskou obchodnou komorou v SR, Slovensko-nemeckou obchodnou a priemyselnou komorou, Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, Slovensko-taiwanskou obchodnou komorou, Švajčiarsko-slovenskou obchodnou komorou, Švédskou obchodnou komorou v SR, Taliansko-slovenskou obchodnou komorou a Podnikateľskou alianciou Slovenska.


 
 
 
 
 
 
 
Go to top