Tlačové vyhlásenia v slovenskom jazyku

Slovensky English
Zahraničné obchodné komory diskutujú o volebných programoch politických strán Petra Zappe, February 14, 2012

(Bratislava, 14. februára 2012) Členovia trinástich zahraničných obchodných komôr na Slovensku a Podnikateľskej aliancie Slovenska dnes diskutovali s predstaviteľmi politických strán o najpálčivejších aspektoch volebných programov pre podnikateľskú komunitu. Nadväzujúc na úspešnú tradíciu predvolebných sérií podujatí, ktoré zahraničné obchodné komory organizovali v minulosti, sa zahraničné obchodné komory pôsobiace na Slovensku zapájajú do konštruktívneho celospoločenského dialógu, s cieľom prispieť k zlepšovaniu investičného a podnikateľského prostredia.

 
Americká obchodná komora predstavuje Stratégiu na prilákanie zahraničných investícií na Slovensko Patrik Tomeš, December 15, 2011

(Bratislava, 12. decembra 2011) Americká obchodná komora v SR (AmCham) predstavila novú Stratégiu na prilákanie zahraničných investícií na Slovensko na konferencii „Zahraničné investície: stratégie a perspektívy do budúcnosti.“ Vyše 300 členov Americkej obchodnej komory, ktorí spolu tvoria približne 20% slovenského HDP, odporučilo predstaviteľom slovenských politických strán desať krokov ako vyhrať zápas o priame zahraničné investície. Cieľom komory je, aby sa do roku 2020 Slovensko stalo pre medzinárodné spoločnosti vyhľadávanou a špičkovou európskou destináciu v rámci priamych zahraničných investícií. O desatore na prilákanie investorov diskutovali aj predstavitelia najväčších zahraničných investorov na Slovensku, zahraniční experti a diplomati.

 
Americká obchodná komora rozdelila šestnásť tisíc sedemsto eur na charitatívne projekty Patrik Tomeš, December 15, 2011

(Bratislava, 14. december 2011) Americká obchodná komora v SR (AmCham) včera vyhlásila výsledky 17. ročníka charitatívnej zbierky „AmCham Thanksgiving Charity Drive“ a odovzdala vybraným organizáciám symbolické šeky. Oceňovanie sa konalo v priestoroch Americkej obchodnej komory, v hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

 
Členovia Americkej obchodnej komory v SR predkladajú ministerke Žitňanskej návrhy do diskusie o pripravovanej novele zákona... AmCham , February 24, 2011
Členovia Americkej obchodnej komory v SR sa stretli dňa 24. februára s ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou na pracovných raňajkách s cieľom prispieť k diskusii o obsahu nového zákona o verejnom obstarávaní.
 
Členovia Americkej obchodnej komory v SR predkladajú ministerke Žitňanskej návrhy do diskusie o pripravovanej novele zákona... AmCham , February 23, 2011
Členovia Americkej obchodnej komory v SR sa stretnú dňa 24. februára s ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou na pracovných raňajkách s cieľom prispieť k diskusii o obsahu nového zákona o verejnom obstarávaní. Cieľom snahy členov AmCham je dosiahnuť prijatie takých legislatívnych zmien, ktoré budú predstavovať pokračovanie trendu zvyšovania transparentnosti, efektívnosti a hospodárnosti verejného obstarávania.
 
Trh práce a stáží 2011 AmCham , February 23, 2011
Americká obchodná komora v SR organizuje už 12. ročník podujatia „Trh práce a stáží“, ktorý sa uskutoční dňa 24. februára 2011 v hoteli Doubletree by Hilton v Košiciach. Účelom tohto podujatia je, podobne ako v predchádzajúcich rokoch, pomôcť vysokoškolským študentom a absolventom získať prehľad o prosperujúcich spoločnostiach pôsobiacich na Slovensku a pokúsiť sa nadviazať s nimi prvé kontakty, ktoré v budúcnosti môžu efektívne využiť. Trh práce a stáží znamená tiež obohatenie pre spoločnosti, ktoré majú záujem o perspektívnych a iniciatívnych zamestnancov.
 
Americká obchodná komora daruje na charitatívne projekty 15.250,- Eur AmCham , December 16, 2010
Bratislava, 16.december 2010 Americká obchodná komora v SR (AmCham) oslávila tradičný americký sviatok Deň vďakyvzdania spolu so svojimi členskými spoločnosťami a ďalšími predstaviteľmi podnikateľskej, politickej a diplomatickej komunity na Slovensku.
 
Americká obchodná komora v SR prezentuje výsledky prieskumu AmCham medzi malými a stredný i podnikmi „Zlepšujeme... AmCham , December 06, 2010
Bratislava, 6. december 2010 - Americká obchodná komora v SR (AmCham) prezentovala výsledky prieskumu o potrebách malých a stredných podnikov (MSP) v rámci širšej iniciatívy AmCham „Zlepšujeme podnikateľské prostredie na Slovensku“. Vyše stovka MSP, ktoré sa zúčastnili na prieskume AmCham, by uvítala, aby nová slovenská vláda prijala kroky smerujúce k stabilizácii legislatívneho prostredia, zefektívneniu činnosti slovenských súdov a štátnej správy a odstráneniu priestoru na korupčné praktiky.
 
Členovia Americkej obchodnej komory v SR predkladajú ministrovi Miklošovi návrhy na diskusiu k novelizácii slovenskej... AmCham , November 18, 2010
(Bratislava, 18. november 2010) Členovia Americkej obchodnej komory v SR majú mimoriadny záujem o účasť na konštruktívnych rokovaniach týkajúcich sa novelizácie slovenskej daňovej a účtovnej legislatívy. Preto sa stretli s ministrom financií Ivanom Miklošom a predstavili návrhy, ktoré by mohli prispieť k vylepšeniu existujúcej daňovej a účtovnej legislatívy na Slovensku a k tvorbe zdravého podnikateľského prostredia.
 
Znepokojenie AmCham nad poklesom konkurencieschopnosti Slovenska AmCham , September 10, 2010

Bratislava, 9. september, 2010 – Svetové ekonomické fórum (WEF) so sídlom v Ženeve dnes zverejnilo výročnú Správu o globálnej konkurencieschopnosti 2010-2011. Súčasťou správy je rebríček 139 krajín z celého sveta, vytvorený na základe ekonomických ukazovateľov, ktoré ovplyvňujú konkurencieschopnosť, a na základe prieskumu medzi poprednými predstaviteľmi svetového biznisu. Slovensko za posledný rok kleslo na 60. miesto.

 
 
 
 
 
 
Go to top